Чи запроваждуватимуть в Україні локдаун на Великодні свята?

Важливо наразі дотримуватись протиепідемічних норм задля того, аби не було подальших спалахів хвороби, зазначив Віктор Ляшко.

На Великодні свята, які цьогоріч відбудуться на початку травня, Міністерство охорони здоров’я не планує запроваджувати посилені карантинні обмеження.

Про це сказав Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу «1+1».

Наразі локдаун не планується. У понеділок ми мали селектор з Президентом України Володимиром Зеленським, де Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що на цьому тижні відбудеться зустріч Всеукраїнської ради церков й додатково будуть пропрацьовані алгоритми, щоб у храмах все відбувалося відповідно до протиепідемічних норм, – зазначив головний санітарний лікар.

Віктор #Ляшко наголосив, що #МОЗ рекомендує людям похилого віку, людям з хронічними хворобами утриматися від відвідування храмів, а зробити посвяту назовні храму. Також рекомендовано, щоб за можливості на Великдень до храму на церемонію освячення паски йшов один член сім’ї.

Санітарний лікар додав, що наразі відбувається стабілізація захворюваності, адже упродовж останніх 2-3 тижнів не спостерігається тенденція зростання кількості випадків інфікувань та кількості госпіталізацій.

На травневі та великодні свята відбувається масова міграція населення, і Віктор Ляшко зазначив, що ключовим є дотримання протиепідемічних норм задля того, щоб не було подальших спалахів хвороби.

Водночас голова Держпостребслужби Києва Олег Рубан, повідомив, що з огляду на епідемічну ситуацію в регіоні, Київська влада планує ввести додаткові карантинні обмеження на Великдень, втім, остаточне рішення буде ухвалено у п’ятницю.

Проводиться розробка протиепідемічних заходів. Після проведення всіх консультацій, у п’ятницю буде ухвалене рішення, – зазначив #Рубан.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я оновило перелік карантинних зон України. Так, «червоний» рівень епіднебезпеки мають 13 регіонів, а «жовтий» – лише три.

Facebook Комментарии