Канікули у школах можуть бути продовжені, – Сергій Шкарлет

Спільні рекомендації МОН та МОЗ також передбачають запровадження додаткових обмежень у «жовтих» та «помаранчевих» зонах.

Міністерство освіти і науки України радить за потреби продовжити канікули в школах. Ці рекомендації #МОН ухвалило, провівши консультацію з Міністром охорони здоров’я та Головним державним санітарним лікарем України. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет у своєму телеграм-каналі.

Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні є досить напруженою. Наразі для закладів освіти діють карантинні обмеження, які визначені постановою Кабінету Міністрів №104 від 17 лютого 2021 року, – нагадав Шкарлет.

Так, забороняється:

  • відвідувати заклади освіти здобувачами, якщо на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш ніж 50% здобувачів та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

На території регіонів, для яких встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, забороняється відвідування закладів освіти незалежно від форми власності, крім відвідування дітьми закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, – зазначив Міністр освіти.

Додатково до цих заходів, враховуючи зростання показників захворюваності та рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, спільні МОН і #МОЗ рекомендації також передбачають запровадження додаткових обмежень при «жовтих» та «помаранчевих» рівнях епідемічної небезпеки, зокрема:

  • переводити на дистанційне навчання учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Передусім ці обмеження варто застосовувати на адміністративно-територіальних одиницях, де перевищено епідемічні пороги на грип та ГРВІ, а також там, де фіксується значне зростання кількості випадків коронавірусної хвороби, – підкреслив Шкарлет.

Він закликав освітян та батьків із розумінням поставитися до таких заходів, адже вони вимушені й мають на меті збереження здоров’я представників педагогічних колективів, членів родин школярів, особливо тих, хто перебуває в зоні ризику захворювання.

Facebook Комментарии