У ці хвилини! Тимошенко прем’єр – йде. Зеленський розгромив. Олігархи змовились – почалось, “переворот”

Нещодавно в Офісі президента запевняли, що поки міняти прем’єр-міністра не збираються і жодних консультацій з цього питання не проводять. Втім, джерела на Банковій підтверджують різним виданням, в тому числі і Vesti.ua, що переговори все-таки ведуться – на посаду розглядають 4-5 політиків, серед яких є і зовсім несподівані кандидатури. Наприклад, прем’єр часів Петра Порошенка – Володимир Гройсман або глава “Батьківщини” Юлія Тимошенко.

Про це повідомляє видання “Вести”.

Джерела на Банковій кажуть, що зараз вже серйозно роздумують над тим, щоб змінити главу Кабміну – таким чином в ОПУ сподіваються, що разом зі Шмигалем піде і суспільне невдоволення. Нібито на нього можна скинути “зайвий вантаж”. За словами експертів, таке рокірування дійсно може спрацювати, але не так вдало, як в минулому році, коли усували прем’єра Олексія Гончарука.

“Невдоволення владою і урядом, воно присутнє. Я думаю, з цим і пов’язані ідеї таких кульбітів … У Зеленського хочуть повторити технологію з минулого року – ось один рік прем’єр відбув, тепер йому пора йти разом з усім негативом: у нас є і тарифні протести , і питання по ФОП, з медицини “, – говорить політолог Олексій Якубін, однак додає, що не впевнений, чи спрацює це вдруге. “Не знаю, чи вдасться Зеленському розосередити негатив на уряд чи на Верховну Раду в цей раз”, – відзначає експерт.

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко під час прес-конференції про коронафірус запевняв, що на сьогоднішній день консультації по новому кандидату на посаду прем’єр-міністра не ведуться, проте наші джерела в ОПУ говорять зворотне – заміну все-таки шукають.

Варто вказати й на те, що санкції з боку США на людину Ігоря Коломойського, депутата від “Слуги народу” Олександра Дубінського, невипадкові. Мета – ослаблення позицій олігарха. Одночасно це – лакмусовий папірець, який проявляє весь спектр проблем, з якими вже зіткнувся (або зіткнеться найближчим часом) Ігор Коломойський. На цьому тлі він зблизився з ще одним видатним олігархом з протилежного табору – Віктором Медведчуком.

Цей ситуативний союз переслідує різні цілі – причому, за даними джерел “Вестей”, цементує його намір посадити в крісло прем’єр-міністра Юлію Тимошенко.

У ймовірному союзі Коломойського і Медведчука, кажуть співрозмовники видання, ключовий елемент це Юлія Тимошенко, яка веде власну гру.

Глава “Батьківщини” Юлія Тимошенко дуже хоче знову стати прем’єр-міністром. Особливо сильно вона цього захотіла, коли на місцевих виборах “Батьківщина” за кількістю отриманих мандатів посіла друге місце в країні після СН. Не дарма її недавно зловили на дипломатичному листуванні з главою ОП Андрієм Єрмаком.

За словами джерела на Банковій, вона намагається себе презентувати у якості договороздатного гравця між українськими олігархами і західними партнерами. Тимошенко, природно, викликає побоювання у Зеленського – поки що президент зберігає вплив на уряд, але якщо Тимошенко стане прем’єром, він втратить контроль.

“Тимошенко де-факто стала сполучною ланкою між Коломойським і Медведчуком. Вона хоче стати прем’єр-міністром, і в цьому її готовий підтримати Коломойський, – стверджує співрозмовник. – Однак у цьому союзі є велика проблема: всі три його учасники не довіряють один одному , оскільки побоюються взаємних “кидків”.

У кулуарах, до речі, проект уже встигли охрестити “Прем’єр останньої надії”. “Такі чутки ходять. Але, мені здається, президент поки не готовий до подібного сценарію: призначивши Тимошенко прем’єром, він запустить відлік конфліктів всередині влади”, – вважає Бортник.

Джерело

Facebook Комментарии