Франція, Німеччина та Чехія обмежують перетин кордону через поширення COVID-19. Що про це треба знати?

Одразу три країни Європейського Союзу — Франція, Німеччина та Чехія — оголосили про введення протягом найближчих днів обмежень на перетин кордону. До такого рішення там вдалися через погіршення ситуації з коронавірусом.

Так, уряд Франції забороняє в’їзд з-за меж Європейського Союзу, а також виїзд туди зі своєї країни, заявив 29 січня прем’єр-міністр країни Жан Кастекс. Заборона набуває чинності з 31 січня й не поширюватиметься лише на працівників, які живуть на прикордонних територіях. Водночас у Францію можна буде в’їхати з території ЄС, але тільки з негативним тестом на COVID-19.

У самій Франції на тлі зростання захворюваності COVID-19 також посилять протиепідемічні заходи: закриють крамниці площею понад 20 тисяч квадратних метрів, які не торгують товарами першої необхідності, а магазини з такими товарами, а також школи зможуть працювати щонайдовше до 18:00.

Німеччина з 30 січня до 17 лютого забороняє в’їзд із п’яти країн — Великої Британії, Португалії, Ірландії, Бразилії та Південно-Африканської Республіки — через поширення в них нових штамів коронавірусу. Заборона не стосуватиметься німців, які повертаються з цих країн, та іноземців із посвідкою на проживання в Німеччині.

З 31 січня заборона на в’їзд пошириться ще на дві африканські країни — Лесото та Есватіні. Загалом же суворі обмеження на в’їзд у Німеччині діють уже приблизно щодо 40 країн, передусім тих, де поширені нові, більш заразні штами коронавірусу, зазначає DW: для в’їзду з них на кордоні треба пред’явити негативний тест на COVID-19.

У Чехії з 30 січня до 15 лютого закривають кордони взагалі для всіх іноземців. Виняток роблять лише для тих, хто вчиться, працює або має дозвіл на проживання в країні. Також в’їхати в Чехію можна буде для відвідування найближчих родичів, отримання медичної допомоги, участі у весіллях чи похоронах.

За даними Університету Джонса Гопкінса, у Франції коронавірус виявили в понад 3,2 мільйона людей, з них більш ніж 75 тисяч померли від ускладнень. У Німеччині COVID-19 хворіли або хворіють понад 2,2 мільйона людей, зокрема майже 57 тисяч померли. А в Чехії загальна кількість випадків коронавірусу перевищила 980 тисяч, водночас понад 16 200 людей померли від COVID-19.

Джерело

Facebook Комментарии