Українцям щойно повідомили. Нові тарифи на газ: хто заплатить менше і скільки триватиме знижка

В Україні тарифи на газ у лютому будуть коливатися від 6,86 до 6,99 грн за кубометр. Зниження сім’ї відчують на собі тільки в березні, а наступного місяця надійдуть високі платіжки за січень. Знижка діятиме до кінця опалювального сезону, потім усіх переведуть на річні контракти.
Про те, у кого дешевший газ і що зміниться наступного місяця, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Хто які тарифи встановив
Мінімальна вартість кубометра в лютому становить 6,86 грн. За новими правилами, які діють до кінця березня, постачальники не мають права продавати блакитне паливо дорожче, ніж за 6,99 грн. За 6,86 грн продавати блакитне паливо буде «Нафтогаз», але тільки для своїх клієнтів.
Як змінився тариф на газ
Якщо українці на якийсь час зовсім залишаться без постачальника (наприклад, їхній постачальник відмовиться продавати блакитне паливо за встановленою Кабміном ціною), то вони автоматично стануть клієнтами «Нафтогазу» і в такому разі зможуть купувати блакитне паливо за ціною в 6,99 грн за кубометр.
Компанія Megawatt запропонувала ціну 6,88, «Агросинтез Трейдинг» – 6,88, Енергетичні ресурси України – 6,90.
Які нові ціни пропонують
Тарифи на газ
Що буде після березня?
Тарифи на газ стануть фіксованими (6,99 грн за кубометр) тільки до березня 2021-го, потім усіх споживачів без дозволу переведуть на річні контракти.
Про це 26 січня у Верховній Раді заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Виступ транслювався на офіційному сайті парламенту. «Основним продуктом газорозподільних компаній стане річний продукт за замовчуванням. Це те, над чим ми зараз працюємо з парламентським комітетом і газорозподільними компаніями. Людям встановлюватимуть тариф на рік за замовчуванням», – сказав прем’єр.
За допомогою річних контрактів платити за блакитне паливо можна менше. Це пов’язано з тим, що ціна на газ влітку нижча. І якщо в теплий період часу замовити блакитне паливо відразу на рік, то щомісяця можна платити рівними частинами за низькою ціною.
Що ще зміниться?
З 1 лютого в Україні також встановлять максимальний тариф на доставку газу (т.зв. абонплата). Нині вона 2,45 грн, а за новими правилами буде не дорожчою ніж 1,79 грн за кубометр. Якщо зараз ваш облгаз просить за кубометр менше, нічого не зміниться.
У сумі зниження ціни на газ й обмеження вартості його транспортування, за підрахунками Кабміну, дозволить заощадити приблизно 500-800 грн на місяць.
Facebook Комментарии