Лікар назвав одну з головних причин смертей від коронавірусу в Україні

Причиною летальних випадків від коронавірусу в Україні часто є самі інфіковані, які не поспішають звертатися за медичною допомогою, а коли вирішують піти в лікарню, то вже стає занадто пізно.
Про це в бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповів військовий епідеміолог Сергій Кравченко. «Кількість звернень по госпітальну допомогу зменшилась, але одночасно збільшилась кількість госпіталізацій тяжких і критичних форм. Коли пацієнт знаходиться в тяжкій або критичній формі, це дорога майже в один кінець. Тобто люди звертаються по медичну допомогу вже із запущеною формою хвороби», – пояснив медик.
На його думку, великою мірою в цьому винна держава, що не змогла забезпечити широкий доступ людей до тестування на COVID-19 та безкоштовне лікування. «Пацієнти змушені все робити за власний кошт – ліки, діагностика тощо», – констатував Кравченко.
Він додав, що «стандарт надання медичної допомоги, протокол, маршрут пацієнта є неадекватним».
Зокрема, лікар звернув увагу на те, що коронавірус є особливо небезпечною інфекцією. Проте, держава недооцінює його небезпеку і часто-густо порівнює з грипом чи ГРВІ.
«Ця хвороба недооцінена владою, бо з самого початку усіх пацієнтів з легкими формами відправляли амбулаторно лікуватися додому за власний кошт», – зауважив він.
Статистика смертності від коронавірусу в Україні.
Facebook Комментарии