Перехворіли коронавірусом ? Тримайтесь.. Лікарка клініки «Феофанія» звернулась до українців

Після перенесеного коронавірусу людині важливо продовжувати фізичну активність і не залежуватися довго, незважаючи на підвищену втому як один із наслідків хвороби. У такий спосіб відновлення відбуватиметься швидше.
Таку пораду дала лікарка-пульмонологиня вищої категорії, завідувачка центром пульмонології, алергології та клінічної імунології клініки «Феофанія» Світлана Гук. Про це вона розповіла в інтерв’ю «Фактам».
«У пацієнтів, які хворіли важко, але без ускладнень, виникає неймовірна слабкість: і фізична, і моральна, аж до депресії. Потрібно, щоб близькі й друзі «ворушили» людину, яка одужує і в якої велике бажання лягти на бік, вкритися ковдрою й чекати, коли прийде здоров’я», – пояснила фахівчиня.
Вона зазначила: у такій ситуації зрозуміло, що людині погано: детренованість робить її м’язи в’ялими, а через втрату апетиту посилюється білкове голодування.
Однак навіть у стані дискомфорту, додає Гук, важливо «змусити себе робити те, що можете».
«Не в силах прогулятися парком – пройдіть по кімнаті, постійте на балконі, помахайте руками. Організм відгукнеться – з кожним днем буде все легше», – зауважила лікарка.
Facebook Комментарии