ЩО НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА РОБИТИ ЗІ СВЯТОЮ ВОДОЮ?

ЩО НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА РОБИТИ ЗІ СВЯТОЮ ВОДОЮ?
Категорично забороняється:
1. Святу воду варто набирати не бездумно (зі скверними помислами), а після участі в церковній службі або молитви вдома.
2. Категорично забороняється набирати святу воду в брудну тару. Це велика неповага — набирати таку Святиню в брудний посуд! Найкраще набирати в скляні банки. Але найчастіше набирають в пластикові пляшки. Головна умова — тара повинна бути чистою! Навіть, якщо ви взяли пляшку з під лимонаду — добре обполосніть її.
3. Не варто чинити наругу і брати для цього пляшки з-під горілки або пива, особливо, якщо на них залишилися етикетки.
4. Ні в якому разі неприпустимо вічне зберігання води «про запас», якщо її принесли з храму один раз на Водохреще за принципом «щоб була в будинку, тому що у всіх є». Це свого роду ув’язнення святині. Благодать святої води не зменшується, скільки б вона не зберігалася. Краще за все не зберігати воду, а ділитися нею з близькими, сусідами і друзями.
5. Не варто ставити святу воду в холодильник. Неприпустимо і те, щоб свята вода потрапила в стік.
6.Святу воду не можна виливати в раковину або каналізацію. Якщо вода зіпсувалася, її необхідно вилити в річку або інше природнє джерело.
Святу воду не вихлюпують на землю. Її виливають в місце, по якому не ходять люди (не топчуть ногами) і не бігають собаки. Можна вилити воду в річку, можна в квітковий горщик, можна в чисте місце під дерево.
7. Беручи або віддаючи святу воду ні в якому разі не можна лаятися, сваритися, лихословити. Від такого ставлення вона псується, втрачає святість.
Facebook Комментарии