Кандидати в депутати та міністри складатимуть іспит з державної мови, – Тарас Кремінь

Відповідна норма закону стане чинною в наступному році.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь під час засідання Уряду зазначив, що майбутні кандидати на посади в органах державної влади чи місцевого самоврядування повинні підтвердити знання з української мови:

16 липня 2021 року набуває чинності норма закону про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування, повинен складати іспит на рівень володіння українською мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови.

За словами мовного омбудсмена, усі, хто бажає стати народним депутатом у наступному скликанні, працювати міністром чи навіть Уповноваженим із захисту державної мови повинні добре знати українську мову та підтвердити свої знання на іспиті.

Нагадаємо, що Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Експрезидент Петро Порошенко підписав закон 15 травня 2019 року. Переважна більшість норм закону набули чинності з 16 липня 2019 року.

Зокрема, законом визначаються особливості застосування державної мови у сферах культури, телебачення і радіомовлення, друкованих ЗМІ, обслуговування споживачів та в інших галузях.

Джерело

Facebook Комментарии