Зеленський дав інтерв’ю про Путіна, Донбас та ЄС: головні заяви

Президент України Володимир Зеленський дав велике інтерв’ю виданню Politico Europe, де розповів про переговори з главою РФ Володимиром Путіним і про ситуацію на Донбасі.

Текст інтерв’ю був опублікований на сайті Офісу президента. OBOZREVATEL зібрав найголовніші заяви Зеленського.

Переговори з Путіним

Зеленський заявив, що переговори з главою РФ Володимиром Путіним допомогли повернути нашій країні полонених українців.

«Я вважаю, що повернення наших полонених, а сьогодні їх 140 (повернуто – Ред.) – цього б ніколи не сталося, якби у нас не було діалогу з президентом Путіним … У нас є питання, які не розглядалися в нормандському форматі. Це питання повернення наших моряків, гуманітарних складнощів у кримчан, які перебувають у полоні, багато хто з них за ґратами. Такі питання треба вирішувати з президентом Росії», – пояснив Зеленський.

Євросоюз

Зеленський заявив, що ЄС допомагає Україні відстоювати суверенітет і територіальну цілісність, вводячи санкції проти Росії за окупацію Криму і Донбасу.

«Якщо говорити на неформальній мові, санкції – це питання номер один. Підтримка нашого суверенітету і територіальної цілісності з боку ЄС залежить від потужної санкційної політики, спрямованої проти агресії Російської Федерації», – підкреслив глава держави.

Мовне питання

На думку Зеленського, в Україні люди не будуть об’єднуватися навколо ідеї однієї загальної національної мови, тому що населення говорить на різних мовах.

Гарант зазначив, що в сусідній Росії інформаційна політика якраз і базується на темі релігії та мови. До того ж у РФ хочуть повернутися до режиму СРСР.

«Україна – демократична, ліберальна, унітарна держава. Державна мова – українська, але у нас, повірте, є російська мова. Багато людей говорять польською, угорською, румунською, болгарською. У нас така багата, велика країна. Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися, і це вже говорили на початку війни, коли окупували Донбас. Усім здавалося, що, наприклад, у Дніпрі і Дніпропетровській області, де більшість людей розмовляє російською мовою, теж приєднаються до російської політики, до ескалації конфлікту і до розколу в Україні» , – розповів глава держави.

Зеленський розповів, що сам народився в Кривому Розі, де в основному говорять російською мовою, але там живуть «великі патріоти України».

«Це була велика, трагічна помилка Кремля щодо нашої країни. Повернути відносини, які були між людьми … Я не знаю, скільки потрібно років і чи це в принципі можливо сьогодні … Людей, які любили, довели до стану, коли вони ненавидять. Ось до чого дійшла ця хибна політика в бажанні повернутися в Радянський Союз. Я впевнений, цього не станеться в жодному разі. Україна ні на що ніколи не проміняє свою незалежність», – підкреслив президент.

Донбас

Також Зеленський висловив переконання, що Україна ніколи не зможе зупинити війну на Донбасі, якщо не говоритиме з владою країни-агресора Росії.

«Я б розставив тут дуже правильно акценти: в якому сенсі не хоче говорити президент України з президентом Росії, і хто саме поширює інформацію в ЗМІ про те, що Україна не має говорити з Росією. Упевнений, що ми ніколи не зупинимо війну, якщо не будемо говорити з Росією», – заявив гарант.

Водночас глава держави зазначив, що питання змін до Конституції України щодо «особливого статусу» Донбасу може розглядатися в рамках децентралізації. Зеленський додав, що незадоволений тим форматом Мінських переговорів, який існує, і послідовністю, а також формулюванням деяких пунктів, які підписані.

Також гарант пояснив, чому поки неможливе проведення виборів в окупованих районах Донбасу.

«Ми не знаємо, що відбуватиметься, якщо не буде (контрольованого Україною – Ред.) кордону між Україною і Росією. Кордон України має контролювати саме українська влада. Я це говорю відкрито. Я вважаю, що по-іншому не може бути. Суспільний вибух у нас в Україні, той чи інший пункт – це просто фізично неможливо», – пояснив свою позицію Зеленський.

Місцеві вибори

Також президент розповів, що його фавориткою на виборах мера Києва є представниця партії «Слуга народу» Ірина Верещук.

«Згідно із законом України я не можу агітувати за ту чи іншу персону. Але ви розумієте, коли є представник партії, яка представляє сьогодні інтереси держави, найбільшої партії – «Слуга народу»… Звичайно, мені в будь-якому разі ближче людина з цієї партії», – сказав президент.

Переїзд у резиденцію

Зеленський запевнив, що заміська президентська резиденція для нього – це просто готель.

«Я нікуди не переїжджаю, у мене є квартира. Я виїхав зі свого будинку, у мене був приватний будинок під Києвом, але там було неможливо працювати через ковід. Будинок був проданий. Тоді я тимчасово переїхав у резиденцію. Сьогодні це для мене просто готель, інакше я це не використовував би. Хоча, згідно з нашим законодавством, маю повне право, але я хочу жити вдома», – пояснив він.

 Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна зацікавлена у встановленні миру на Донбасі, проте ключові кроки до цього має зробити Росія.

Facebook Комментарии