Влада шокувала: катастрофа сталась не через двигун. Несподівані дані про падіння АН 26 – країна гуде

30 вересня глава ГСУ Державного бюро розслідувань Максим Борчаковській поділився з українськими громадянами несподіваною новиною – він підкреслив, що інформація про відмову лівого двигуна Ан-26, який зазнав аварії під Харковом, не відповідає дійсності.

Про це повідомляє “Інтерфакс – Україна”.

Пізніше глава Міноборони Андрій Таран заявив, що літак Ан-26, швидше за все, зачепився крилом за землю. Варто звернути увагу на те, що зараз слідчі ГБР розглядають чотири версії катастрофи військового літака Ан-26 під Чугуєвом.

“Всі версії, які зараз звучать в ЗМІ, не відкидаються …. Зараз вирішується питання щодо вибухотехнічної експертизи. … Вона буде проведена однозначно. Крім вибухотехнічної експертизи, проводиться технічне розслідування”, – сказав він журналістам в середу в Києві.

Відповідаючи на уточнююче запитання агентства “Інтерфакс-Україна” про те, чи означає це, що виключити версію теракту можна буде тільки за результатами проведеної вибухотехнічної експертизи, Борчаковскій сказав: “Так”.

Як уже згадувалося раніше, в день аварії представники Служби безпеки України заявили, що командир екіпажу літака Ан-26 перед катастрофою доповів про відмову лівого двигуна і запросив захід на посадку.

За інформацією ДБР, перевіряються такі версії слідства: катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату; катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків екіпажем; неналежне виконання службових обов’язків особами, які були відповідальними за управління польотами; неналежне технічне обслуговування літака і підготовки його до польоту.

Нагадаємо, увечері 25 вересня на Харківщині під час заходу на посадку в аеропорту міста Чугуєва розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. На борту перебували 27 осіб: 7 членів екіпажу і 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил.

Розпочато досудове розслідування по факту порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило тяжкі наслідки (ст.416 Кримінального кодексу України).

Варто нагадати про те, що 28 вересня член команди Арсена Авакова та заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко звернувся до влади та наголосив, що записи переговорів пілотів літака Ан-26, який зазнав катастрофи під Чугуєвом, потрібно оприлюднити, аби уникнути спекуляції на тему причин аварії. Як уже згадувалося раніше, очільник урядової слідчої комісії, віцепрем’єр Олег Уруський офіційно повідомив, що чорні скриньки літака Ан-26 Повітряних сил Збройних сил, який розбився увечері 25 вересня на Харківщині, знайшли. За словами чиновника, наразі уже стартував процес їх дешифрування.

“У чорних ящиках є записи переговорів пілотів з диспетчерами, є запис того, що говорили диспетчери, що говорили пілоти в кабіні в останні секунди перед трагедією і також запис технічних параметрів роботи двигунів планера літака”, — розповів представник Авакова.

Джерело

Facebook Комментарии