«Феєричний сором» — у мережі скандал через довічну стипендію батьку Зеленського

У соцмережах активно обговорюють ініціативу надати батькові президента Володимира Зеленського довічну стипендію за видатні досягнення у сфері науки. Розмір стипендії — близько 2,5 тис. гривень.

Батько президента — Олександр Зеленський викладає в Криворізькому державному університеті економіки та технологій. Він — завідувач кафедри інформатики і прикладного програмного забезпечення, доктор технічних наук та професор.

Спершу ЗМІ дізналися, що 2 вересня Кабмін за ініціативою в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета мав розглянути проєкт, яким видатним діячам освіти мали призначити довічну стипендію. У переліку таких діячів був і батько Зеленського. Втім, питання зняли з розгляду.

Але ввечері 3 вересня прем’єр Денис Шмигаль дав зрозуміти, що уряд має намір підтримати ініціативу.

У Facebook він написав, що до нього звернувся «трудовий колектив Криворізького університету», який «висловив невдоволення» що уряд не надав стипендії на останньому засіданні Олександру Зеленському.

Мовляв, це подання колектив вносив з 2017 року, «винятково виходячи з особистих здобутків і досягнень претендента».

Шмигаль зазначив, що проєкт не відхилили, а відправили на доопрацювання. До 1 жовтня його планують ухвалити з доповненнями.

Сам батько Зеленського у коментарі виданню «Страна» заявив, що не потребує стипендії та вперше чує, що колектив висунув його у перелік претендентів.

«Господи, яка ж дріб’язковість»

У соцмережах ініціатива все ж викликала обурення.

«Феєричний сором», — пише користувач Facebook Юрій Панченко.

соцмережі

«Тільки прем’єр Зеленського відновить справедливість для Зе-папи. Чорти, тупо чорти. Забрали із пенсій бідняків і віддали батькові доларового мультимільйонера», — обурюється користувач Сергій Марченко.

соцмережі

«Коли трудові колективи просили не призначати міністром плагіатора, ви так не поспішали», — іронізує користувачка Євгенія Мазур.

«Трудові колективи, панове. Це якийсь СРСР? Та визнайте, що облажалися з цим рішенням. Але ні… Здається, генератор випадкових чисел був би краще, ніж такі президент і прем’єр», — пише користувач під ніком Останній капіталіст.

соцмережі

Користувачка Ірина Солошенко іронічно пропонує виділити субсидію родині президента, дати його матері окрему відзнаку та виділяти президенту «кишенькові гроші».

«Дайте йому, що він хоче. Ми поплачемо і прокинемося. А його нема. Бо в цьому липкому жахливому сні неможливо будувати країну», — обурюється вона.

соцмережі

«Господи, яка ж дріб’язковість. І знаєте, люди які не можуть відмовитись від соромітницьких 2500 публічних, не відмовляться і від не публічних (тисяч, мільйонів, мільярдів, скільки зможуть). Бо це дріб’язковість душі», — переконана користувачка Зоя Ярош.

«Тепер всі соцмережі цілодобово активно обговорюють батька Зеленського, самого Зеленського, сто доларів Зеленського і навіть матір згадують подекуди… Так що аж про коронавірус забули… Не на часі», — кепкує Віталій Чепинога.

соцмережі

Хоча знайшлися і ті, хто підтримав президента та його батькові. Зокрема, на захист довічної стипендії виступив депутат від Слуги народу Олександр Дубінський.

«Якщо для батька-професора важливі 2500 гривень наукової стипендії — це значить тільки, що ні він, ні його син не крадуть. Точка», — написав політик.

соцмережі
Facebook Комментарии