З 1 вересня в Івано-Франківську планують розпочати повноцінне навчання у всіх школах та садках

Заклади середньої та дошкільної освіти Івано-Франківська готуються розпочати повноцінну роботу 1 вересня. Про це йшлося на щотижневій оперативній нараді у міського голови.   

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, навчання у школах розпочнеться навіть попри рекомендації центральної влади. Відповідне рішення буде прийнято на сесії Івано-Франківської міськради 21 серпня, пише Західний кур’єр. 

«Що б не відбувалося, на які б зони не ділили країну, ми як орган місцевого самоврядування приймаємо на черговій сесії рішення, що з 1 вересня наші діти повноцінно йдуть до школи. Треба запускати життя, бо люди без копійки лишаться. Хтось спеціально хоче наганяти страх», – вважає Руслан Марцінків.

За його словами, навчання у франківських школах відбуватиметься за стандартами – уроки триматимуть 45, а не 30 хвилин. Школярі не навчатимуться у три зміни.

«Ми готуємось до повноцінного навчального процесу. Ніякого навчання у три зміни з уроками по півгодини не буде. Що це за наука? Перш ніж таке приймати, з нами ніхто не радився», – додав мер.

За словами заступниці директора департаменту освіти та науки Івано-Франківська Наталії Микули, в установі вже є інформація про дозвіл на перебування дітей у класах в кількості більше 20 осіб.

«Ми активно готуємо до початку навчального року всі заклади освіти. Вчора був перший об’їзд готовності закладів загальної середньої освіти. Ми відвідали 9 з них. З нами активно працюють працівники Держпродслужби, які дуже ретельно перевіряють всі умови», – зазначила Наталія Микула.

За словами чиновниці, в багатьох закладах освіти вже зроблені спеціальні позначки, нанесені розмітки руху учнів по закладу, місця скринінгу температури для персоналу, розміщення дезінфекторів.

До початку навчального року такі роботи мають бути проведені у всіх закладах освіти.

З 1 вересня розпочнуть роботу також всі міські дитсадки.

«Ми готові, всі відповідні документи є», – запевнила Наталія Микула.

Влітку в Івано-Франківську працювали 10 комунальних дитсадків, в яких для перебування 1500 дітей було організовано 100 груп. Крім того, працювали 3 приватні заклади, які відвідували 100 дітей у 8 групах. Всі дошкільні заклади освіти працювали з суворим дотриманням карантинних норм.

Відповідно до моніторингу відвідування за липень, 75% садків були заповнені.

Facebook Комментарии