840 тис. грн за ремонт, якого не було: директора столичної школи звільнили за відмову визнати непроведені роботи

Як ремонт даху за шалені кошти закінчився нульовим результатом, а винним зробили директора — за спробу віднайти справедливість.

Прагнення провести якісний ремонт у закладі освіти та пересвідчитися, що ціна питання вартує результату, може закінчитися… звільненням. З цим стикнувся директор столичної школи № 159 Сергій Бабан. Департамент освіти і науки міста Києва привіз наказ про його звільнення одразу до школи, незважаючи на те, що сам пан Сергій перебував на лікарняному.

Ситуацію директор описав на своїй сторінці у фейсбуці. Як виявилося, заклад освіти мав проблему з покрівлею – вона постійно протікала. Тож у 2018 році її начебто полагодили за досить суттєву суму у 300 тисяч гривень. Однак дах продовжував текти, а компанія, яка здійснювала технагляд, з незрозумілих причин не звертала на це уваги. Закономірно, що у 2019 році знову постало питання щодо ремонту, й цього разу ціна зросла до 840 тисяч гривень.

Маючи досвід з попереднім ремонтом, я вже прискіпливіше слідкував за ходом ремонту і бачив, що роботи, зазначені у тендері, просто не виконуються, а те, що виконується, робиться на значно меншій площі. На мої зауваження щодо ремонту Управління освіти Солом’янської РДА і Департамент освіти і науки Києва реагували досить агресивно і заявляли, що йти виміряти з рулеткою не будуть, – розповів пан Бабан.

За його словами, найбільше здивування викликало те, що після «закінчення ремонту» попросили підписати акт виконаних робіт.

Звичайно, я відмовився! Бо 840 тисяч гривень витрачено, а дах й досі тече. Я на власні очі бачив ці «роботи». Дивним чином на сайті закупівель досі не розміщено договір з підрядником цих робіт, хоча гроші сплачено. Втім, претензії у мого керівництва виникли не до підрядників, а до мене, – пояснив директор.

Він додав, що з того часу регулярно відбивається від безпідставних перевірок, які оскаржує у суді. А питання ремонту даху доводиться розв’язувати вже не з управлінням освіти, а з правоохоронними органами.

Я дійсно думав, що питання з шаленими витратами бюджету на відсутні ремонтні роботи вийде розв’язати, не піднімаючи розголосу. Як мене завжди вчили, я звертався до безпосереднього керівництва, не виносив сміття з хати, сподіваючись, що справедливість можна знайти у судах і поліції. Але отримав тільки звільнення з роботи, яку люблю, – зазначив Сергій Бабан.

На його думку, єдиний шлях розв’язання проблеми – це суспільний розголос та підтримка.

Я усвідомлюю, що наразі управління освіти і департамент будуть лити на мене тонни бруду і намагатимуться демонізувати мене. Вони вже це роблять через представників громадської ради Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація і людей, які не мають стосунку до школи.

У своєму пості директор перерахував основні досягнення школи під його керівництвом за останній період:

  • У 2019 році заклад освіти займав 59 місце з 455 шкіл Києва та посів 172 місце по Україні за рейтинговим балом ЗНО.
  • Учні беруть участь і перемагають у міжнародних заходах, постійно посідають призові місця та стають переможцями в ІІ (районному), ІІІ (міському) етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад та ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київської Малої академії наук учнівської молоді.
  • Школа співпрацює з Національним Авіаційним Університетом.
  • Школа, завдяки проактивній позиції колективу і батьків, отримала додаткових 5,5 мільйона гривень фінансування з громадського бюджету Києва.

Питання до школи і до мене як до директора, почали виникати як раз після того, як я підняв питання про те, що Управління освіти Солом’янської РДА закриває очі на неякісні ремонти за шалені гроші, а згодом відмовився підписувати акт виконаних робіт з ремонту даху, робіт, яких не було. Так ця система з’їдає всіх, хто ставить питання, які ставити не дозволено, – підсумував Сергій Бабан.

Батьківська спільнота школи № 159 активно підтримала директора під його публікацією. Ось кілька красномовних коментарів:

Сергію Михайловичу! Ви з тих, кому ніколи не було байдуже! Саме завдяки Вам і Вашій педагогічній команді школа розквітає знаннями й усмішками, а учні досягають омріяних висот і розправляють крила! Вірю в перемогу справедливості! Тримайтеся! – висловилася Ангеліна Олійник.

Шановні батьки дітей, які навчаються і навчалися у школі № 159! Підіймаймо питання! У кого є можливість підключити компетентні органи, МОН, Солом’янське районо, Генпрокуратуру, Кличка… Потрібно підтримати і зупинити свавілля! Сергія Михайловича, як принципового керівника, потрібно відновити»! – закликала Оля Вітвіцька.

Мене особисто Сергій Бабан влаштовує як детектор школи № 159, у мене там вчитися донька. І знаючи, як працюють бюджетні організації – це суцільна крадіжка у платників податків. Не дамо звільнити нашого директора, адже за час його роботи школа реально стала краще. Я прийду на будь-яку підтримку Сергія Бабана. Батьки, підтримаймо його, – наголосив Вадим Герасімов.

А що думаєте про цю ситуацію ви? Чи стикалися ви з подібним?

Facebook Комментарии