Лана Зеркаль очолила судовий напрямок «Нафтогазу» проти Росії

Колишня заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, яка раніше вела напрямок судових процесів України проти Росії в міжнародних судах, тепер керуватиме подібним напрямом у «Нафтогазі».

Про це повідомила пресслужба компанії «Нафтогаз».

«Радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Олена Зеркаль очолила організацію роботи та супровід міжнародних арбітражів та іноземних судових і виконавчих проваджень в спорах з ПАТ «Газпром» та у справах проти Російської Федерації», — йдеться у заяві.

Раніше за цей напрямок відповідав Юрій Вітренко. Вчора він повідомив, що його посаду скорочують і розкритикував такі дії керівництва.

Такі зміни там пояснили «у зв’язку з трансформацією організаційної структури групи «Нафтогаз».

«Робота над розпочатими процесами та арбітражами не лише не зупиниться, але й посилиться», — запевнила радник голови правління «Нафтогазу» Олена Зеркаль.

Олена Зеркаль має 25-річний досвід роботи юристом у державному та приватному секторах.

У 2014-2019 роках на посаді заступника міністра закордонних справ України Олена займалась питаннями європейської інтеграції, зокрема, лібералізацією візового режиму з ЄС, а також представляла Україну у Міжнародному суді ООН та арбітражах у справах проти Росії.

Зокрема, щодо фінансування тероризму та расової дискримінації, порушення Росією Конвенції ООН з морського права та порушення імунітету військових кораблів і членів екіпажу.

Протягом двох років її залучали до роботи української команди у переговорах про продовження транзиту російського газу до Європи після 2019 року, а також вона брала активну участь у тристоронніх переговорах Україна-ЄС-Росія щодо укладання «Зимових пакетів» у 2014-2015 та 2015-2016 роках.

У травні 2019 року пані Зеркаль призначили заступником голови адміністрації президента Володимира Зеленського. Проте на посаді вона була лише одну ніч. Вона не захотіла йти у команду Андрія Богдана й залишилась працювати в МЗС.

Звідти вона пішла в грудні 2019 року й перейшла на роботу в «Нафтогаз».

Джерело https://www.bbc.com/

Facebook Комментарии