Перед другою хвилею COVID-19 українців вакцинують від грипу — Ляшко

До початку другої хвилі коронавірусу українці повинні пройти масову вакцинацію від грипу. Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю РБК-Україна, яке було опубліковано у вівторок, 12 травня. Ляшко пояснив, що масова вакцинація зможе вберегти населення від одночасного спалаху двох інфекційних хвороб: грипу і коронавірусу.

«До другої хвилі ми готуємося за таким принципом: ми хочемо виключити поєднання двох схожих інфекційних захворювань, які передаються однаковими шляхами і можуть одночасно привести до значного спалаху інфекційних хвороб, заповнити наші інфекційні відділення і викликати велику кількість пневмоній. Це грипоподібні захворювання і коронавірус», — заявив Ляшко.

Він зазначив, що вакцинацію від грипу в 2020 році очікують вже в липні.

«Уже починати готуватися, розраховувати потреби, закуповувати вакцину і вакцинуватися, як тільки вона з’явиться на ринку України та інших європейських країн. Оскільки вакцина проти грипу щорічно змінює штам вірусу, який входить до складу вакцин, тому зараз, в цей, конкретний період часу, ми ще не можемо вакцинуватися, тому що вакцини немає. Розраховуємо на липень, серпень, вересень», — додав заступник міністра, зазначивши, що як тільки з’явиться вакцина, потрібно масово робити щеплення проти грипу.

Facebook Комментарии