Стало відомо, коли пролунає «останній дзвінок» та відбудеться ЗНО

Т. в. о. міністра освіти назвала можливі дати кінця навчального року, ЗНО та вступних іспитів до вищих навчальних закладів.

Як зазначила Любомира Мандзій, терміни ЗНО та вступних іспитів до вузів буде перенесено щонайменше на місяць.

«Якщо карантин закінчиться до 1 червня, то навчальний рік точно закінчиться 30 червня. Вступні іспити ж відбудуться точно не в липні», — сказала т. в. о. міністра.

Кінцеві терміни подачі заявок на складання ЗНО також змістяться. За словами Любомири Мандзій, всі матимуть змогу завершити реєстрацію та скласти тестування. Саме ж тестування відбудеться однозначно, проте терміни проведення залежать від дати закінчення карантину. ДПА для 4 та 9 класів буде скасовано. Четвертий етап Всеукраїнських олімпіад також скасують.

«Ми не можемо ризикувати здоров’ям наших дітей та вчителів. У всіх ще буде шанс проявити себе. Що стосується четвертокласників, то теми, які вони пропустили, будуть прочитані у 5 класі», — наголосила Любомира Мандзій.

Вона також анонсувала, що з наступного тижня на центральних каналах показуватимуть відео-уроки з основних предметів. Зроблять це для того, щоб підтримати вчителів та заохотити дітей до навчання.

Відео з 112

У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

📌 Перший сценарій: карантин завершується до 1 тижня червня.
▪ Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня
▪ Випускники 11-х класів також вчаться до кінця червня
▪ ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується орієнтовно в середині липня
▪ Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня

📌 Другий сценарій: карантин продовжується до початку серпня.
▪ Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня
▪ ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня
▪ Вступна кампанія завершиться до середини жовтня

📌 За обох сценаріїв:
▪ для студентів вишів невипускних років навчальний рік має завершитись так, як і планувався
▪ екзаменаційно-залікові сесії університети можуть провести дистанційно в тому графіку, який затверджено закладом. У випадку, якщо обов’язкову аудиторну роботу студенти не можуть виконати дистанційно, виш має перенести її на наступний навчальний рік
▪ для студентів випускних років захисти дипломних робіт та державні іспити проводитимуться дистанційно, крім єдиного державного кваліфікаційного іспиту та атестації осіб, що здобувають ступені доктора філософії, доктора мистецтва, доктора наук

Через епідеміологічну ситуацію буде скасовано державну підсумкову атестацію у 4 та 9 класах.

Також 15 квітня буде оприлюднено онлайн-пробне ЗНО з усіма необхідними поясненнями.

Докладніше: bit.ly/3bv1sDw

Facebook Комментарии