Коронавірус в Іспанії: Рятують лише тих, хто має шанс вижити

Ситуації з коронавірусом в Іспанії по трагічності обігнала Італію. За останню добу в країні виявили рекордну кількість нових хворих Covid-19 – 6584 людини. Загальна кількість заражень досягло 39.673 чоловік, а померлих 2696 чоловік.

Незважаючи на те, що в Китаї та Італії число померлих все ще залишається більшим, ніж в Іспанії, динаміка щодобових показників говорить про те, що скоро це зміниться.

Зараз інфекція активно поширюється по спільнотах, в яких раніше вона не фіксувалася – це Каталонія, Кастилія і Леон, Кастилія-Ла-Манча, Валенсія.

Однак епіцентром епідемії залишається автономне співтовариство Мадрид, центром якого є столиця країни. За словами глави уряду спільноти Ісабель Діас Аюсо, тут заразиться коронавірусів до 80% жителів.

У Мадриді склалася критична ситуація з місцями в лікарнях. Реанімації забиті, багато людей лежать в коридорах – навіть не на візках, а просто на підлозі.

Читайте також:  Зростання випадків пневмонії у Москві змушує сумніватися в офіційній статистиці COVID-19 — Reuters

Тепер, як і в Італії, іспанським лікарям доводиться вибирати, кому віддавати перевагу в лікуванні. Перевага у більш молодих і людей, з меншою кількістю хронічних захворювань, де є більше шансів на одужання. Керівництво МОЗ Іспанії вже розпорядилося не видавати старим хворим коронавірусом апарати штучної вентиляції легенів.

Тим часом, виставкові центри і готелі спішно переобладнують в польові госпіталі.

польовий госпіталь

А Льодовий палац Мадрида став найбільшим моргом. Сюди звозять тіла людей, які загинули від коронавірусу. У спортивному комплексі площею майже 2 тисячі квадратних метрів трупи будуть зберігати на льоду ковзанки, поки ними не займуть ритуальні служби.

У мерії Мадрида заявили, що це вимушений захід в умовах «прогресуючого зростання числа загиблих і відсутності у ритуальних служб можливості своєчасно проводити поховання».

Читайте також:  У будинках для престарілих в Іспанії знаходять покинутих мерців

Влада Іспанії, де 18% населення – люди старше 65 років, оголосили надзвичайний стан 14 березня. У країні діє загальнонаціональний карантин, громадянам дозволено залишати свої будинки тільки з поважної причини.

У важкій ситуації люди намагаються підтримувати один одного, так поліцейські на острові Мальорка протягом кілька годин розважали жителів Альгайди, виконуючи для них під гітару дитячу пісеньку En Joan Petit Quan Balla. Подібні імпровізовані концерти проходять і в інших районах міста.

Раніше ми повідомляли про те, що у будинках для людей похилого віку іспанські військові під час санобробки знайшли кілька покинутих мерців.

Відео з Сегодня

Facebook Комментарии