28 березня із охопленої коронавірусом Москви прибуде близько 800 українців

Як повідомив заступник міністра закордонних справ Єгор Божок, близько 800 громадян України подало звернення в посольство України щодо повернення додому. Разом з тим, прогнозують, що бажаючих буде більше.

МЗС обговорило із російською стороною можливість вивозу громадян України з Росії та Росії з України та дійшло згоди щодо використання потягу «Київ-Москва» 28 березня. Квитки невдовзі мають надійти в продаж.

Згідно офіційної статистики лише в самій Москві більш як 150 захворілих на коронавірус, враховуючи що до вчорашнього дня в Росії працювали нічні клуби, ТРЦ, дитячі зони та кафе – носіїв коронавірусу лише в Москві тисячі (такі висновки робили китайські та італійські вчені ще тиждень тому на досвіді своїх країн).

Наших громадян повертати додому потрібно, проте постає просте та логічне питання – ЩО ВОНИ РОБИЛИ В КРАЇНІ, яка щодня вбиває наших захисників, щодня проводить обстріли наших позицій та продовжує з нами як фізично війну на фронті так і політичну та інформаційну. Де свідомість наших громадян, де громадська позиція? Чому вони не приїхали додому раніше, а збираються лише тоді, коли можуть стати перенощиками смертельно небезпечної інфекції.

При всій толерантності було б правильно роздати нашим громадянам спочатку повістки, а потім пускати у вагони, тому що їздити в країну-агресора має моральне право лише та людина, яка проходила військову службу безпосередньо на фронті. Якщо після війни вона матиме бажання поїхати до «братьїв» в гості – повністю її право.

Окрім толерантності ми повинні мати якусь національну ідентичність, громадську позицію. Дуже надіємося, що наші громадяни, які повертаються з інших країн будуть дотримуватися суворого карантину.

 

автор Олександр Ткачук

Facebook Комментарии