Чехія закриває границі. Що треба знати?

Чехія закриває границі.
Що треба знати?
  1. Ті, ко не має робочої візи чи тривалого — будуть могти виїхати з Чехії й після закриття границі. Заїхати — ні. Якщо в когось закінчується термін перебування після 15 го березня — вам не будуть бити депортацію за час карантину.
  2. Ко має тривалий, преходний побит(довготривалу робочу візу), громадянство — не будуть могти виїхати з Чехії, але будуть могти заїхати. Якщо закриють на 2 роки — їм прийдеся там лишатися 2 роки. (но се не точно! Чеська влада про це заявляє але українське консульство не підтверджує)
Що робити?
Буде дуже велика економічна криза. Треба розуміти, що роботи буде менше.
  1. Якщо ви маєте надійну роботу й готовісьте там лишатися 2 роки — можете лишатися, бо в Україні за той час точно не буде ліпше.
  2. Якщо ви не впевнені, що будете мати роботу — їдьте додому. Дома прожиєте даже якщо не будете мати роботи. В Чехії — важче. Я вже скітався по Чехах в минулу економічну кризу й було багато разів, коли елементарно не було за що купити собі їсти.
Уряд Чехії:
Již v pátek zakázala vláda vycestování z ČR do zahraničí českým občanům a cizincům s trvalým nebo přechodným pobytem nad 90 dnů. Ten začne platit v noci z neděle na pondělí. Ve stejný čas začne platit také zákaz vstupu všech cizinců na území České republiky.

CESTOVÁNÍ MŮŽE BÝT OMEZENÉ I DVA ROKY

Vojtěch i Prymula se shodli, že opatření na hranicích budou trvat ještě dlouho. „My si nemůžeme dovolit mít další vlnu nemocných,“ řekl ministr. V Otázkách na ČT Prymula rozvedl, že v některých částech světa se může nákaza udržet i rok dva a stejně tak dlouhá proto může být nemožnost cestovat. „Letošní dovolená bude v tuzemsku,“ ujistil v Otázkách na ČT.
Як виїхати?
Українське консульство домовляється про авіарейси з Праги до Києва і до Львова. Приблизна ціна від 3 до 5 тис. грн. Лише сьогодні договорилися за 13 таких авіарейсів. Увага, лише за сьогоднішній день вже розкупили всі квитки на 13 додаткових авіарейсів. Можливо, будуть нові. Слідкувати за появою пових можна на сайті https://skyup.aero/uk/best Але треба розуміти, що з Львова потім якось треба добратися ще додому. Ні поїзди ні автобуси в Україні не їздять.
Подеколи організовують експреспоїзди (то самий оптимальний варіант), но коли буде наступний такий поїзд — важко сказати.
Машиною можна проїхати через Австрію. Але там є чіткий порядок: через Австрію та Угорщину через пункт пропуску на австрійсько-угорському кордоні Нікелсдорф — Хедьєшхалом.
Пункти пропуску Чехії – Австрія: Mikulov, Dolní Dvořiště, České Velenice, Hatě, працюють з 05.00 до 23.00, проїзд територією Австрії дозволений з 17.00 до 21.00!!! На австрійсько-угорському кордоні відкритий лише один пропускний пункт — Нікелсдорф – Хедьєшхалом, який відчинено з 21.00 вечора до 05.00 ранку!!!. Перетинати чесько-австрійський кордон потрібно з повним баком бензину та проїхати територію Австрії транзитом, без зупинок, аж до кордону з Угорщиною. Там буде сформована колона автомобілістів для проїзду на територію Угорщини. (цю ірформацію перед виїздом завжди уточнюйте! правила постійно міняються)
Дайте мені хтось, будь-ласка, інформацію, як там з транзитом через Словакію і Польщу!
Увага! Не треба панікувати й так активно поширювати мою публікацію!
Я користуюся інформацією, яка є в чеських новинах із посиланням на чеський уряд. Як то є на практиці — тяжко сказати.
+420224183200, +420224183100 — міністерство внутрішніх справ ЧР.
+420 227 020 200 — українське консульство в Празі
Звоніть, звідайте.
Oleksiy Ivan для Особистий блох в голові
Facebook Комментарии