Супервівторок у США: що це таке і чому про нього говорять у всьому світі

Праймеріз відбудуться в один день у 14 штатах та на території однієї заморської території США.

У США немає єдиного дня голосування на праймеріз і кокусах політичних партій, але близько Супервівторок. Це голосування покаже основних претендентів на висунення в президенти США і відповість на деякі питання, які стоять перед Демократичною партією. У Республіканців все гранично ясно – їх кандидатом стане президент Дональд Трамп.

У вівторок по всій країні відбудуться п’ятнадцять праймеріз. Що потрібно знати про найбільший день голосування в американському виборчому сезоні?

Які штати голосуватимуть в Супервівторок?

Чотирнадцять штатів і Американське Самоа. Алабама Арканзас, Каліфорнія, Колорадо, Мен, Массачусетс, Міннесота, Північна Кароліна, Оклахома, Теннессі, Техас, Юта, Вермонт, пише ABC News.

Наскільки важливий Супервівторок?

Це перший рік, коли Каліфорнія буде голосувати в Супервівторок. У поєднанні з Техасом ці два штати делегують найбільшу кількість своїх представників на з’їзди партій, на яких вже і визначає кандидатів у президенти від Демократичної і Республіканської партій.

З моменту своєї участі в гонці колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг сфокусувався на Супервівторку, вклавши вже пів мільярда доларів на рекламу по всій країні. Він постійно підіймається в рейтингах, але Супервівторок стане першим днем первинних виборів, коли його ім’я з’явиться в бюлетенях для голосування.

Зростання Блумберга супроводжується напливом критики його минулої політики як бізнесмена і мера, включаючи той факт, що до 2018 року він не був зареєстрованим представником Демократичної партії, від якої він балотується.

Колишньому віцепрезиденту Джо Байдену буде потрібен серйозний виступ, щоб зберегти свій імпульс за межами Південної Кароліни. Байден почав активні дії у кампанії після того, як в суботу ввечері виграв праймеріз в Південній Кароліні. Його оптимізм збільшився після виходу з конки Піта Буттіджича.

Всім кандидатам, за винятком Берні Сандерс і Блумберга, все частіше не вистачає коштів на кампанію, і Супервівторок може стати для деяких останнім шансом залишитися в гонці.

Скільки делегатів поставлено на карту?

Близько третини всіх оголошених делегатів будуть розподілені у цей день. Якщо взяти 4 штати, де первинні вибори вже пройшли, то по закінченню підрахунку голосів 40% від загальної кількості оголошених делегатів будуть вже розподілені.

Кандидатові необхідно набрати більшість голосів делегатів на з’їзді своєї партії. Це 1991 голосів. З’їзд демократів пройде в липні в штаті Вісконсін. У Супервівторок у кандидатів буде шанс зібрати 1344 з цих делегатів.

Це кількість делегатів, а не кількість голосів, яку отримує кожен потенційний кандидат, щоб стати кандидатом у липні.

Голосування в Супервівторок особливо важливо в цьому році. Сенатор Берні Сандерс з Вермонта впевнено лідирує, але рішучість Блумберга домінувати в Супервівторок може призвести до іншого розвитку подій, як тільки всі результати будуть підраховані.

Американці напевно отримає відповідь на спірне питання про «помірному проти прогресивного». Після Супервівторка, ймовірно, знімуть свої кандидатури ще кілька кандидатів.

Facebook Комментарии