Порошенко та Вакарчук уже записалися в один з комітетів Ради, – ЗМІ

П’ятий президент та лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко і очільник партії «Голос» Святослав Вакарчук виявили бажання працювати у Верховній Раді нового скликання в комітеті з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Анонімний співрозмовник «Інтерфакс-Україна» повідомив, що кандидатури Порошенка та Вакарчука в комітеті подали фракції «Європейська солідарність» і «Голос» у середу, 21 серпня, ввечері.

Комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва може очолити представник партії «Слуга народу» Богдан Яременко.

Комітет Верховної Ради України – це парламентський орган, який утворюється з-поміж народних депутатів України. Комітети здійснюють законопроектну роботу, підготовку і попередній розгляд питань, які належать до повноважень Верховної Ради України та виконують контрольні функції.

У складі комітету буде 10 депутатів, 6 з яких – зі «Слуги народу».

Що відомо про комітети Верховної Ради IX скликання?

Кількість комітетів та їх назви вже відомі. Партія «Слуга народу» планує зберегти більшість у всіх комітетах. Представникам «ОПЗЖ» дістанеться від 1 до 3 місць у кожному комітеті, а «Батьківщині» та «Європейській Солідарності» – по 1-2 місця. Партія Вакарчука «Голос» також матиме по 1-2 місця, проте не матиме представників у 6 комітетах.

Відомо, що в комітетах працюватимуть від 1 до 5 позафракційних нардепів, проте їх представників не буде у комітетах з питань євроінтеграції та свободи слова. Та й у цих двох комітетах буде найменше нардепів – по 7.


Як розмістять фракції у Верховній Раді 

Джерело

Facebook Комментарии