Супрун закликає вакцинуватися від дифтерії та правця

В Україні розпочався місяць щеплень проти дифтерії та правця.

Про це оголосила під час брифінгу виконавиця обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Рівень вакцинації в Україні проти дифтерії низький. Коли ми з командою прийшли працювати в Міністерство охорони здоров’я, вакцинованими було 21%, зараз — 65%, а нам потрібно щоб було 95%. Ми починаємо місяць щеплень проти дифтерії для дорослих», — відзначила очільниця МОЗу.

Супрун наголосила, що вакцинація є єдиним способом вберегтися від захворювання та його ускладнень. Останні в 3% випадків призводять до смерті.

Серед учасників брифінгу був і генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта. За його словами, для дорослих в Україні є понад 3 млн доз вакцини проти дифтерії та правця. Отримати щеплення охочі можуть в центрах первинної медико-санітарної допомоги та в лікарів-ФОПів.

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Воно викликає запалення слизових оболонок ротоглотки й загальну інтоксикацію. Поступово вражає серцево-судинну й нервову системи.

Правець також належить до групи гострих інфекційних хвороб. Однак передається він не від людини до людини, а шляхом потрапляння бруду в рану, внаслідок травмування зараженим предметом або укусів тварин. Правець вражає нервову систему. Проявляється сильними судомами. Смертність від цієї інфекції сягає 70%.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та правця – щеплення. Діти мають отримувати його у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 16 років. Дорослі – кожні 10 років.

Джерело

Facebook Комментарии