Згідно з проєктом щодо звільнення генпрокурора, Луценко Юрій Віталійович не може перебувати на посаді

Допит відбудеться у понеділок, 15 липня.

Національне антикорупційне бюро викликало генерального прокурора Юрія Луценка на допит, який відбудеться у понеділок, 15 липня.

Про це повідомила у Facebook речниця генпрокурора Лариса Сарган.

Луценка викликають з приводу ухвалення ним процесуального рішення про передачу кримінального провадження стосовно учасника Євромайдану Івана Бубенчика складу прокурорів на чолі із заступником генпрокурора Стрижевською.

За словами Сарган, приводом для такого рішення у квітні минулого року стали заяви учасників Революції гідності та публікації низки ЗМІ щодо упередженої кваліфікації дій Бубенчика під час подій січня-лютого 2014 року.

Генеральний прокурор викликається на допит як свідок у кримінальному провадженні, порушеному за заявою адвоката потерпілих. Цим адвокатом є Горошинський, відомий захисник «беркутів»Януковича, повідомила прессекретарка.

Провадження зареєстроване за ознаками кримінального правопорушення за статтею зловживання владою.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський

Зеленський подав кандидатуру міністра закордонних справ
подав до парламенту кандидатуру міністра закордонних справ, а також знайшов причину для звільнення Луценка і вніс подання до Ради.

Згідно з проєктом постанови щодо звільнення генпрокурора, «Луценко Юрій Віталійович не відповідає встановленим Законом України «Про прокуратуру» вимогам до Генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулось із порушенням Конституції України та Закону України «Про прокуратуру».

Луценко розкритикував подання Зеленського про його звільнення і вважає його незаконним. Глава ГПУ вважає, що нардепи залишать його на посаді.

Джерело

Facebook Комментарии