На Закарпатті всім селом прощалися з 6-річним хлопчиком, який втопився в аквапарку

Поки що поліція кваліфікувала смерть дитини як нещасний випадок.

На Закарпатті поховали 6-річного хлопчика, який потонув у басейні в аквапарку. З дитиною прощалися всім селом. Дорогу встеляли пелюстками квітів.

Шестирічний хлопчик приїхав в аквапарк під відкритим небом із тіткою. Купався у басейні для підлітків, де глибина півтора метри. Тітка нібито відволіклась на кілька секунд. Коли дитина почала захлинатися й тонути, жоден з відпочивальників не помітив. Хлопчика побачили вже на дні басейну, його витягли непритомним.

«Першу медичну допомогу дитині надавав медик, який був у закладі. Проте каретою швидкої дитину до лікарні було доставлено без ознак життя. З приводу притягнення до відповідальності родичів поки не йдеться. У подальшому може бути визначена інша правова кваліфікація», — каже речник поліції Закарпаття Інеса Манзулич-Іванова.

У самому аквапарку ТСН всередину не впустили. Кажуть, рятувальники у них є. Чи були вони у день трагедії, пояснити не можуть. На вході в аквапарк висить банер: «Відповідальність за дітей несуть батьки, а не заклад». Юристи з цим не погоджуються.

У нас в Україні є правила, які передбачають певні обов’язки аквапарку. Біля басейну, не залежно діти це чи ні, має бути рятувальник», — каже юрист Анатолій Рибачок.

Олексій — професійний рятувальник з Одеси. Витягає людей з води понад десяток років. Каже, що люди тонуть тихо. Аби запідозрити біду, треба бути добре обізнаним. Для цього поруч  мають чергувати рятувальники. З його досвіду, третина дітей потонула за 20 метрів від батьків.

«Лише ненадовго дитина виринає з води і в неї вистачає сил тільки здійснити вдих. Інших сил, щоб покликати на допомогу, немає», — пояснив президент ГО «Українська Асоціація рятування на воді» Олексій Трофімчук.

Поки що поліція кваліфікувала смерть дитини як нещасний випадок.

Джерело

Facebook Комментарии