Ознаки успішного шлюбу.

Одна з переваг успішного шлюбу те, що подружжя завжди готові вислухати один одного, виконуючи роль домашнього психолога. Шлюб — це не місіонерське підприємство! У шлюбі досить складнощів і без того, щоб кожен з подружжя намагався переробити іншого. Справжня любов виключає нав’язування себе і прагнення переробити улюбленого, але закликає до зростання. Як? По-перше, приймаючи людину такою, якою вона є.
Ми вважаємо невірністю факт подружньої зради. Але невірність може проявлятися і по-іншому: коли робота, батьки, захоплення або що-небудь інше стає вище сім’ї. Це теж невірність. Той, хто не готовий поставити шлюб вище кар’єри, батьків, друзів, відпочинку, не готовий до шлюбу, і такий шлюб не буде міцним. Шлюб — для д о р о с л и х, а не для дітей.
Якщо правильно застебнути перший гудзик піджака, за ним встануть на місце і всі інші. Але якщо перший гудзик потрапив не в ту петлю, все піде криво і навскіс. Так і в шлюбі: необхідно правильно встановити пріоритети і розташувати все по порядку.
Є багато ознак успішного шлюбу, але, з моєї точки зору, найбільш важливими є три:
1. Похвала.
Жоден шлюб не може бути успішним, якщо подружжя не цінують один одного. Кожна людина, час від часу потребує заохочення, і ніщо не вбиває любов швидше, ніж безперестанні докори.
2. Прощення.
Без прощення не може бути щасливого шлюбу. Коли сімейні пари запитують мене: «Як ви вважаєте, чи можемо ми врятувати наш шлюб?» — я завжди відповідаю: «Так, якщо ви готові прощати один одного». І таке прощення потрібно не тільки в кризові моменти сімейного життя, а щодня.
3. Час.
Для створення гарної сім’ї потрібен час, її не створиш за один день. Сім’я повинна вирости, цей процес довгий і важкий, дається зусиллями і трудом. Якщо ви збираєтеся вступати у шлюб, пам’ятайте: ми живемо у суспільстві миттєвого задоволення бажань і звикли отримувати все відразу, негайно. Це наше нетерпіння дає найбільш руйнівний вплив на шлюб, навіть на православний.
Ще одна необхідна умова успішного шлюбу — здатність до зростання. Найбільш часта причина розпаду шлюбів — незрілість характеру. Треба залишити безвідповідальність, бажання зробити все по-своєму, егоїзм, неувагу до інших, скандальні витівки, ревнощі. Треба щодня просити у Господа: «Дай мені, Боже, зрілість … бачити не тільки себе … але і розуміти мою дружину / чоловіка і приймати відповідальність, яку Ти поклав на мене».Ієрей Олексій Іонг

Facebook Комментарии