Справа Гонгадзе та Євромайдан: активісти розповіли, через яких «нових» суддів виникають запитання

113 суддів нового Верховного суду склали присягу. ЇЇ приймав особисто Петро Порошенко, який заявив, що усіх відібрали за конкурсом.

Але конкурс був не таким взірцевим, як описує президент. Про це в один голос кажуть представники Громадської ради доброчесності, активісти та журналісти: незрозумілі критерії відбору. Із тисячі необхідних балів лише 200 можна було набрати під час тестування та виконання практичних завдань.

Як нарахували решта 800 – не зрозуміло. В результаті, розповіли у Громадській раді, чверть нових суддів мають сумнівну репутацію.

Залишилось понад 20 суддів, які мають негативний висновок від Громадської ради доброчесності. Також залишились абсолютно всі, проти кого ми казали і доводили інформацію, що це одіозні судді,
– прокоментувала координатор проекту PROSUD Катерина Бутко.

До Верховного суду потрапили кандидати з рекомендаціями від можновладців та навіть представниця Вищої ради правосуддя, яка власне і відбирала кандидатів. Лесько Алла також склала сьогодні присягу. Вона одна з тих, хто розглядав справи суддів, які приймали рішення проти активістів ЄвроМайдану. У активістів є сумніви щодо її неупередженості.

Проте один суддя сьогодні таки не склав присягу. Сергій Слинько попросив відстрочити своє призначення. У ЗМІ з’явилась інформація, що у своїй заяві він пояснював це бажанням уникнути будь-яких сумнівів щодо його кандидатури.

Слинько, нагадаємо, своїм рішенням дозволив фігуранту справи Гонгадзе, Олексію Пукачу, втекти від слідства на 6 років.

А за часів президентства Януковича, залишив за ґратами нинішнього генпрокурора Юрія Луценка. Його напарником тоді був В’ячеслав Наставний, який відсьогодні став суддею Касаційного кримінального суду.

Нагадаємо, що Сьогодні, 11 листопада, 114 суддів Верховного Суду склали присягу перед народом України.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Inline
Inline