Україна зробила ще один крок назустріч енергонезалежності

Спеціальну установку, яка сушить і очищає газ зі свердловин перед його передачею в магістральні труби, після реконструкції відкрили на Мачухському родовищі

Україна зробила ще один крок назустріч енергонезалежності. Спеціальну установку, яка сушить і очищає газ зі свердловин перед його передачею в магістральні труби, після реконструкції відкрили на Мачухському родовищі. У новому році там буритимуть нові свердловини, і модернізована установка буде дуже доречною.

Мачухське родовище газу в Полтавській області, видобуток на якому здійснює ДТЕК Нафтогаз – одне з найбільших в Україні. А свердловини – серед найглибших в Європі. Перш ніж потрапити в магістральну трубу, газ повинен пройти спеціальну підготовку на ось цій установці. «Чистота» газу, відсутність вологи – все повинно відповідати міжнародним стандартам. Понад сто мільйонів гривень інвестицій, півроку модернізації і установка починає роботу з новим унікальним обладнанням.

Відкрив роботу установки прем’єр Володимир Гройсман. «Стратегічна мета України – не тільки забезпечити себе своїм же газом, але і експортувати його, така позиція уряду», – сказав він.

У новому році на Мачухському родивищі почнеться буріння нових свердловин і ця установка дозволить транспортувати цей газ в енергосистему країни.

 

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Inline
Inline