Митники, держвиконавці та зберігачі Мін’юсту «загубили» арештовані автівки за 15 млн грн

Слідство дійшло висновку, що «конфісковані автомобілі приховані невстановленими в ході досудового розслідування особами».

Харківська митниця та Київське відділення Державної виконавчої служби Харкова у 2015 році виявили нестачу 35 машин, арештованих на митних постах області в різні роки за рішеннями судів.

Про це пишуть Наші гроші з посиланням на відповідну ухвалу суду.

Так, у 2014 році легкові автомобілі та мікроавтобуси загальною вартістю 15,22 млн гривень або близько 1,5 млн доларів за цінами того часу по довіреності мали передаватися відповідальному зберігачу – представнику компаній ПП «Нива ВШ» та ПП СП «Юстиція».

Сам відповідальний зберігач стверджує, що машини були описані в його присутності на митних постах, але він їх не зберігав, бо не було де. Він сповістив про це виконавчу і митну службу та торгуючі організації, від яких він діяв. Потім дізнався, що працівники митниці передали ці автомобілі на зберігання іншому зберігачу.

За законодавством, арештоване майно від одного до іншого зберігача можна передати лише за погодження з державним виконавцем. Але таких погоджень на зниклі машини виконавча служба не давала.

Другий відповідальний зберігач каже, що акт прийому-передачі автомобілів підписував, але самих автівок не отримував. Мовляв, перший відповідальний зберігач пообіцяв дооформити всі документи і передати, але цього не зробив.

Харківська митниця наполягає, що автомобілі зникли з вини першого зберігача. Так, допитана колишня завскладу Харківської митниці повідомила, що перший відповідальний зберігач збрехав, бо всі 35 автомобілів йому таки віддали, «про що є всі документи».

Зрештою слідство дійшло висновку, що «конфісковані за рішеннями судів 35 автомобілів приховані невстановленими в ході досудового розслідування особами, що унеможливило їх реалізацію державною виконавчою службою в дохід держави».

Кримінальне провадження було відкрито за фактом незаконних дій щодо майна та зловживання владою. Максимальне покарання – позбавлення волі від 3 до 6 років.

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Inline
Inline