Івана Купала 7 липня: чого категорично не можна робити

Основні страхи слов’ян, пов’язані з цією вночі, насамперед пояснюються необхідністю захиститися від злих сил

Нагадаємо, що наближається одне з найулюбленіших у народі свят — Івана Купала. В Україні його ще називали в давнину Іван-травник, або Іван-чаклун.

Хоча цей старе язичницьке свято було значним чином переосмислене з приходом християнства, люди не забувають звичаї своїх пращурів, що дійшли до нас з давніх часів, обряди, ворожіння і заборони.

Основні страхи слов’ян, пов’язані з цією вночі, насамперед пояснюються необхідністю захиститися від злих сил. Згідно з повір’ям у цю ніч влаштовують шабаш відьми, русалки, лісовики, чорти. І водяні! Цей житель водних королівств, мабуть, наганяв на наших предків найбільші страхи: адже саме він хапав за ноги сільських красунь, коли ті приходили до водойм, щоб відправити своїм улюбленим зелені вінки з таємними любовними посланнями. До кого вінок попливе — той і стане її долею.

Щоб не потрапити під вплив всієї цієї нечисті, ні в якому разі не можна спати! Уберегтися від злих сил нашим пращурам допомагали осикові гілки і полин. Вважалося, що саме ці рослини мають таємні магічні властивості. Тому їх розкладали в будинку по кутах, складали з них букети і вплітали таку зелень у вінки.

Жодна святкова ніч не обходилася без купальського вогнища. При чому, розпалювати його молоді не дозволяли. Цим займалися літні чоловіки. А на молодих хлопців покладався обов’язок зібрати хмиз, а разом з ними і старі речі, які потрібно кинути у вогонь.

Просити в цю ніч нічого не можна, так що, люди заздалегідь складали біля будинків всякий непотріб: рассохшиеся бочки, старі посудини, износившуюся одяг з льону.

А коли полум’я підіймалося, починався ще один важливий обряд. Кожен повинен був знайти собі пару і перестрибнути через багаття. Люди уважно стежили за тими, хто відмовився брати участь у такому дійстві: вважалося, що ця людина пов’язана зі злими силами. Жінок так просто називали відьмами.

Facebook Комментарии