Нардеп Юрій Левченко: Влада мала би обмежити експорт зерна з України

Українська влада вже давно мала би обмежити експорт зерна. По-перше, це б спричинило справедливіши ціни на хліб, а по-друге, відбулося б стимулювання переробної промисловості.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Юрій Левченко.

Гість програми, коментуючи заяву президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України Івана Томича про те, що в Україні хліб нового врожаю подорожчає мінімум на 20-25%, оскільки ціна українського зерна прив’язана до імпорту, зазначив, що це «маніфестація божевілля в українській економіці».

«От скажіть мені, а чому це у країні, яка сама виробляє велику кількість певного ресурсу, ціна на цей ресурс має бути така ж, як у країні, яка його взагалі не виробляє? Це маячня! Очевидно, що у нас має бути хоч якась відчутна вигода від того, що ми маємо певного ресурсу більше, аніж наші сусіди», – зауважив нардеп.

Юрій Левченко наголосив, що українська влада вже давно мала б обмежити експорт зерна.

«По-перше, це б спричинило справедливіши ціни на хліб, а по-друге, відбулося б стимулювання переробної промисловості. Ось цим би мала займатися нормальна влада»,– підкреслив Левченко.

Однак сьогодні ситуація в Україні така, додав нардеп, що великі агрохолдинги мають серйозний контроль над чинною владою.

«Хто сьогодні отримує мільярди від держави? Пан Косюк, друг Порошенка. Але закінчилося усе тим, що його курятина в Україні коштує більше, аніж курятина у США. Є безліч досліджень щодо цього. Але наші можновладці мабуть думають, що вони живуть у 80-х роках, де немає інтернету і що ніхто не дізнається, яка ситуація в інших країнах.

Тому те, що Косюк отримує мільярдні дотації, а курятина у нас коштує дорожче, ніж в Америці, це шизофренія. Але поки олігархат буде правити нашою країною, такі речі будуть постійно відбуватися»,– підсумував Юрій Левченко.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Inline
Inline