Моя мета — перемогти корупцію в Україні, — Порошенко в статті в газеті «The Washington Post»

Закон про Антикорупційний суд став показником незворотності шляху України до справжньої демократії, упевнений Президент України Петро Порошенко.

Як передає «Інтерфакс-Україна«, про це йдеться в статті П.Порошенка, опублікованій у газеті «The Washington Post» за 18 червня 2018 року.

«7 червня Парламент України ухвалив довгоочікуваний закон про створення спеціального антикорупційного суду. Наша країна зробила ще один важливий крок на шляху до побудови європейської держави, де всі рівні за законом. Це був не перший крок у цій подорожі, і він не буде останнім. Але я вважаю, що він став показником незворотності шляху України до справжньої демократії», — наголошується в статті.

Глава держави впевнений, що створення Антикорупційного суду є проривом і зміною правил гри.

У своїй статті він відзначив, що процес реформ був не простим.

«Протягом останніх двох десятиліть українці стали скептично ставитися до того, що будь-який прогрес у боротьбі зі злом корупції може бути досягнутий. Проте, Революція Гідності Євромайдану 2014 дала українцям надію на нове майбутнє з відповідальними лідерами та верховенством права», — написав президент .

Президент України підкреслив, що його обрали в травні 2014 року, і він вирішив побудувати «абсолютно нову архітектуру для боротьби з корупцією». Союзниками в цій справі він бачить активне українське громадянське суспільство і його волонтерські мережі разом із міжнародними партнерами в Європейському Союзі, Міжнародному валютному фонді та Північній Америці.
Водночас П.Порошенко зазначає, що всі зусилля України «з будівництва свого нового майбутнього блокувалися ворогами всередині і ззовні на кожному кроці».

Глава держави також вважає, що боротьба з корупцією також має своїх внутрішніх ворогів «від популістів до корисливих інтересів зацікавлених груп».

«Як і їх союзники в деяких країнах Європи, популісти України голосно використовують риторику боротьби з корупцією, не маючи інтересу у вирішенні цієї проблеми. Вони є членами колишньої Партії регіонів Віктора Януковича й антіреформістскіх олігархів. Зрештою, олігархи, які живуть у розкішному засланні в Західній Європі, першими зможуть зіткнутися з Антикорупційним судом. Діючи в унісон, усі ці противники зробили все можливе, щоб спробувати заблокувати створення Антикорупційного суду шляхом внесення альтернативних законопроектів і майже 2 тис. поправок до запропонованого мною закону», — написав президент.

Окрім цього,  П.Порошенко впевнений, що всі зусилля опонентів, спрямовані проти створення Антикорупційного суду, були марними.

«317 депутатів відповіли сильним посланням, що ми подолаємо перешкоди на шляху реформ. Моя партія дотримується цієї мети, а також наш коаліційний партнер, партія колишнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Цей Антикорупційний суд буде перлиною в короні архітектури, необхідної Україні для побудови правової держави «, — йдеться в статті.

«Наше наступне завдання — якомога швидше забезпечити функціонування Антикорупційного суду. Зарубіжні експерти здійснюватимуть нагляд за відкритим і прозорим відбором професійних суддів, а кандидати пройдуть ретельну перевірку. Після запуску суд почне свою роботу, допомагаючи закрити всі робочі корупційні схеми, які залишилися в Україні, і залучаючи винних до відповідальності «, — поінформував президент.

П. Порошенко вважає, що система не буде повністю ефективною, якщо європейські партнери теж не гратимуть свою роль у забезпеченні високого рівня перевірки потоків капіталу з України і не нададуть притулку для чиновників і олігархів, які прагнуть ухилитися від правосуддя в українських судах.

«У нас ще багато роботи попереду, але, ухваливши цей закон, ми продемонстрували, що назад шляху не буде, будуть лише наші спільні та узгоджені зусилля, щоб стати мирним, безпечним, вільним від корупції союзником ЄС і НАТО в сильній і об’єднаній Європі», — резюмував лідер України.

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Inline
Inline