В Україні суттєво впали ціни на овочі та фрукти

Цього літа ціни на овочі та фрукти в Україні істотно знизилися і, зокрема, із-за величезного врожаю і відсутності експорту.

Літо-2018 вже порадувала українців великою кількістю свіжих овочів і фруктів, причому – за лояльними цінами. Порівняно з цінами на овочі-фрукти в 2017 році, в цьому році ціна знизилася в 1,5-2 рази. Крім того, відзначається зниження ціни та на літні ягоди. Ціни на столичних ринках також в кілька разів нижче, ніж у минулому році, інформує Ukr.Media.

Фермерські господарства Запорізької та Херсонської областей, де традиційно вирощуються найбільші партії огірків, вже знизили вартість свого товару приблизно в 1,5-2 рази порівняно з минулим роком. Так, за огірки за умови самовивозу з господарства, можна віддати приблизно 6 гривень за кілограм. Але в магазинах, природно, ціна вище, оскільки враховується ціна на доставку продукту і високі накладні витрати. У роздрібній торгівлі їх вартість за кілограм коливається на рівні 10-14 гривень за кілограм, а подекуди на ринках можна знайти пропозиції і по 6-7 гривень за кілограм.

Причин такого «розпродажу» кілька. По-перше, грає роль масовий викид на ринок нового врожаю на фоні порівняно невисокого попиту, що підкріплюється вирішенням багатьох фермерів засіяти огірками додаткові площі. До такого рішення прийшли, виходячи з торішнього попиту на овочі і фрукти. Але при цьому, не врахували одного – минулорічна весна і літо не радували стійкою погодою. Тому сьогодні спостерігається надлишок пропозиції при малому попиті.

«Аграрії намагаються закуповувати насіння хорошої селекції, які дають високий урожай. Плюс — хороша погода. Якщо в минулі роки на початок червня в Україні вже або встановлювалася посуха, або лили дощі, то в цьому спостерігається золота середина. Так що урожай огірків та інших овочів, буде рекордним» — зауважив голова Асоціації торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Друга причина зниження цін – це відсутність об’ємного експорту. Раніше огірки та інші овочі величезними партіями продавалися до Росії, але після закриття російського ринку експортні потоки йдуть через Білорусь. До зміни експорту додалися проблеми з оформленням фітосанітарних сертифікатів, які вимагають країни Євразійського союзу, зокрема і новий ринок збуту – Білорусь.

Експерти прогнозують, що не тільки на огірки будуть колосальні знижки – подешевшає і борщовий набір (картопля, цибуля, буряк, морква, капуста), але вже ближче до осені почне рости знову. Причому восени 2018 року ціна на овочі, всупереч хорошому врожаю, знову підніметься на 10% порівняно з минулим роком.

Ягоди

Ціни на ягоди в Україні також продовжують радувати – полуницю продають від 15 до 40 гривень за кілограм, вишню – від 18 до 28 гривень за кілограм. Експерти зазначають – все тому, що фермери також виділили додаткову площу під вирощування ягід, оскільки в минулому році попит на них був дуже великий.

Правда, деякі ягоди, наприклад, чорниця, коштують дорожче, ніж у минулому році – за неї беруть від 65 до 100 гривень за кілограм.

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Inline
Inline