Вовк розповів, як виростуть ціни на електроенергію

Чиновник порівняв українські ціни з європейськими та наголосив, що українці платитимуть більше, «але не смертельно».

Стимулююче тарифоутворення на електроенергію запрацює за умови деполітизації питання і конкуренції.

Про це заявив в інтерв’ю Економічній правді глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк.

«RAB може запрацювати тоді, коли компанії проведуть якісні слухання, не буде політизації, і всі споживачі будуть мати вибір», – сказав він.

Він також додав, що якщо нічого не робити, «тоді нас через 11 років чекає відсутність мереж, тому що знос буде дорівнювати 100%».

«Або ми приймаємо рішення, даємо компаніям можливість залучати гроші, змушуємо їх бути більш ефективними», – зазначив він.

За його словами, тарифи на електроенергію зростуть не сильно.

«Так, ми будемо платити більше, але не смертельно. Якщо ми зараз платимо 0,9 грн за кВт-год і 1,6 грн за кВт-год, то поляк платить 4 грн за кВт-год, болгарин – 5 грн за кВт-год. Я не кажу про Німеччину, де платять до 10 грн за кВт-год. Зате вони мають нормальні умови електропостачання», – пояснив Вовк.

Також глава регулятора роз’яснив, яким чином було визначено розмір ставки на старі і нові активи в розмірі 12,5% річних.

«Логіка комісії – ні в якому разі не конкретна цифра. На момент прийняття рішення облікова ставка НБУ була 12,5%. Комісія використовувала це значення для всіх сфер: для обленерго, «Укренерго», сфери централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення. В Європі ставки мають не конкретне значення. Важливий підхід, принцип, який використовується «, – заявив Вовк.

За його словами, є загальноприйнята практика — застосовувати ставку на рівні вартості капіталу.

«У Німеччині дешевше капітал, нижче ризик країни, краще інвестиційний клімат – там ставки нижче. Може бути 4% або 5%», – сказав глава НКРЕКП.

Вовк також підкреслив, що досвід використання різних розмірів ставок на старі і нові активи в інших країнах не був успішним.

«Різні ставки були використані останнім часом тільки в Росії, і це було фіаско», – резюмував він.

Нагадаємо, з 1 травня в Україні вступили в силу нові правила для нарахування субсидії.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Inline
Inline