Отруєння екс-шпигуна Скрипаля: британська розвідка назвала точне місце виготовлення «Новачка»

Речовину, якою отруїли колишнього російського військового розвідника виробили в Росії, а саме в Саратовській області у місті Шихани, де розташовується військова науково-дослідницька база.

Таку заяву зробили представники британських розвідувальних агентств на спеціальній інструктивній нараді союзників Сполученого Королівства, передає авторитетне видання The Times.

За їхніми словами, нервово-паралітичну речовину «Новачок», якою було отруєно колишнього офіцера військової розвідки Сергія Скрипаля та його доньку Юлію, вироблено в лабораторіях військової науково-дослідницької бази в місті Шихани Саратовської області Росії.

Таку ж думку висловив і Хаміш де Бреттон-Гордон – колишній командувач експедиційного корпусу, який іменувався Об’єднаним хімічним, біологічним, радіологічним і ядерним полком. За його твердженням, розвідка Великобританії ясно вказала на Росію та Шихани.

Зазначається, що інформацію про місце виробництва «Новачка» Лондон розкрив на спеціальному брифінгу для представників країн-союзників, «щоб переконати світових лідерів, що саме Москва стоїть за отруєнням екс-розвідника».

До слова, у Шиханах розташовується Державний науково-дослідний інститут органічної хімії та технології, в якому свого часу працював Віл Мірзаянов – один із творців «Новачка».

На переконання британців, лабораторія протягом десятиліття «використовувалася для перевірки того, чи зможе «Новачок» бути ефективним для вбивств за кордоном». Підкреслюється, що запасів отруйної речовини, які було виявлено в Шиханах, «недостатньо для використання у військових цілях, з чого випливає, що речовина могла застосовуватися для цілеспрямованих убивств».

Також видання називає Шихани аналогом військової лабораторії в Портон-Дауні, що розташовується в англійському графстві Вілтшир неподалік міста Солсбері, де стався інцидент зі Скрипалем.

Ресурс уточнює, на цьому брифінгу британська сторона оголосила отримані дані щодо «Новачка», після чого з різних країни було вислано понад 150 російських дипломатів.

Нагадаємо, 4 березня у британському місті Солсбері отруїли колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля. Разом з ним було отруєно і його 33-річну доньку Юлію. Їх обох доправили до реанімації у критичному стані.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Inline
Inline