Виступ Порошенка в ПАРЄ

11 жовтня Президент України Петро Порошенко відвідав з робочим візитом Страсбург, де виступив на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи. Під час свого виступу український лідер, зокрема, вкотре звинуватив Росію у тому, що вона постійно порушує взяті на себе зобов’язання, передбачені Мінськими угодами, та наголосив, щ російські військові досі ведуть воєнні дії та окуповують Крим і Донбас.

Крім того, український гарант пояснив важливість закону «Про освіту» для України.

«Це рівні можливості для усіх учнів, незалежно від їхнього походження, місця проживання чи національності. Не припустимо, коли діти, що належать до нацменшин в Україні, не мають можливості отримати належні знання з української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, для побудови кар’єри і для самореалізації в Україні. Цей закон виправить цю ситуацію», – переконує Порошенко.

За його словами, новий закон посилює вивчення української мови на початкових рівнях навчання, при цьому не утискає навчання їхніми рідними мовами.

Велику увагу очільник України приділив і питанню Криму.

«Я рішуче відкидаю твердження тих, хто говорить про Крим як про «завершену справу», – відповів він скандальну заяву президента Чехії Мілоша Земана, який вважає, що Україна повинна забути про анексований Крим, адже це «завершена справа», та запропонував владнати це питання за допомогою виплат офіційному Києву (грошима, нафтою чи газом).

Водночас президент переконує, що майбутнє Криму залежить лише від норм української Конституції.

У нашій Конституції прописано норми проведення як місцевого, так і національного референдуму. Територіальний суверенітет – це прерогатива національного референдуму. Але перед тим, як ми почнемо це обговорювати, Крим повинен повернутись до суверенітету України, а далі ми готові вести будь-які переговори та запускати будь-які політичні процеси за нормами української чинної Конституції,
– зазначив політик.

Порошенко також додав, якщо Крим буде перебувати під незаконною анексією Росії, що відбувається з весни 2014 року, то проведення будь-якого законного референдуму буде неможливим, оскільки українська територія перебуває під окупацією.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Inline
Inline