ПОНАД ТИСЯЧА УКРАЇНЦІВ, ЯКІ СПОКУСИЛИСЬ НА «ВИГІДНУ» РОБОТУ В РОСІЇ, ПОТРАПИЛИ ЗА ҐРАТИ

Затримані четверо вербувальників, які примушували громадян торгувати наркотиками.

Понад тисяча українців засуджені в Росії за наркоторгівлю. Усі вони ризикнули поїхати туди за оголошенням працювати кур’єрами, але замість інтернет-товарів їх примусили поширювати наркотики, повідомляє my-world.in.ua

Сьогодні на зустріч в міністерство юстиції прийшли родичі засуджених. Дехто не бачив своїх рідних вже кілька років.

У Валентини 22-річний син Дмитро вже два роки перебуває у слідчому ізоляторі в Карелії. Хлопця звинувачують у торгівлі наркотиками. Він хотів підзаробити на навчання, в Росію поїхав працювати кур’єром. За доставку інтернет-товарів пропонували тисячу доларів зарплати, безкоштовний телефон та житло. Але усе це виявились пасткою.

«Їх поставили перед фактом, що ви будете розповсюджувати оці спайси, курильні суміші.  Він відмовився. Сказали, якщо не будеш виконувати те, що ми будемо говорити, якщо не хочеш зникнути без вісти в Росії, то будеш носити», — розповідає Валентина.

На першій же зустрічі його затримали російські правоохоронці.

«Суду ще не було, вже другий рік вони ознайомлюються з справами. До них слідчі не ходять, наших хлопців там 5 чоловік», — каже жінка.

Валентина разом з іншими батьками сьогодні на зустрічі в міністерстві юстиції. Тут кажуть, в Росії за наркоторгівлю засуджено понад тисяча українців. Нині мінюст отримує сотні листів  з проханням допомогти їм повернутись додому. Але єдине, що можуть зробити тут — перевести засуджених в Росії відбувати покарання в Україні.

«Це достатньо складно, по-перше, є відмови частина. Плюс ця процедура, яка на жаль, займає більше року, ті люди, які подались в цьому році, то лише наступного року вони можуть бути переведені», — повідомив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов.

Цього року з трьох сотень, які звернулися до мінюсту, повернути вдалося лише 70 чоловіків. Масштабний канал вербування українців у наркокур’єри у Росії українські правоохоронці виявили торік.  Потерпілі — переважно чоловіки від 20 до 35 років. Чотирьох зловмисників затримали. Завтра їх судитимуть.

У Міністерстві закордонних справ закликають українців бути обачними до оголошень про роботу. Якщо вам  малюють великі заробітки та перспективи, особливо в Росії, усе це може бути обманом. Тому уважно перевіряйте інформацію та роботодавців. Ну а правоохоронці закликають взагалі не їздити на заробітки в Росію.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Inline
Inline